Pēc diska formatēšanas vai atteices

Nejauši noformatēts datora cietais disks? Aiznesu datoru salabot, meistars noformatēja datora cieto disku? Pārinstalēts pilnīgi viss? Bojāts HDD?

Ir problēma.

Visos šajos gadījumos ir veikta datora cietā diska HDD formatēšana, kas nozīmē pilnīgu datu dzēšanu.

Piezīme:
Faktiski ātrās formatēšanas gadījumā dati netiek dzēsti- tiek dzēsta tikai informācija par datu atrašanās vietu cietajā diskā. Tomēr, tāpat šie dati var tikt pārrakstīti ar citiem.

Ko darīt:

  • Pēc iespējas mazāk darbināt šo formatēto cieto disku. Izslēgt datoru.
  • Griezties pie speciālista.

Lai arī pastāv iespēja atgūt zaudētos datus, tas ir ļoti laikietilpīgs process un rezultātu nevar paredzēt. Tiek izmantota speciāla programmatūra un, ja paveicas, zaudētos  failus var mēģināt atjaunot. Tas gan ir atkarīgs no daudziem apstākļiem un nepieciešama arī krietna deva veiksmes 🙂

Lēti nebūs!

Ja datora cietais disks HDD ir mehāniski bojāts, tad problēma ir daudzkārt lielāka.

Palīdzēt var specializēt serviss, kura rīcībā ir speciāli stendi bojāta HDD darbināšanai. Tāpat kā iepriekšējā gadījumā, garantijas rezultātiem nav pilnīgi nekādas.

Būs vēl dārgāk! Tikai diagnostika vien, bez datu izgūšanas mēģinājuma, var izmaksāt vairāk nekā 120 $.

Padoms:
Svarīgiem datiem veidojiet to rezerves kopijas citā atsevišķā datu nesējā vai dublējiet tos mākoņpakalpojumos. Microsoft Windows 10 un Windows 8 operētājsistēmās jau iebūvēts pakalpojums OneDrive, ko var izmantot arī datu dublēšanai. Tāpat var lietot pakalpojumu GoogleDrive vai kādu citu servisu.