Glābjamies no ļaunprogrammatūras

Aktīvi darbojoties tīmeklī, bieži vien dators tiek piesārņots ar visāda veida nevēlamām programmām, kas ne tikai uzmācīgi  “izlec” uz ekrāna, bet arī var būtiski palēnināt datorsistēmas darbību.

Šī veida programmiņas (Malware) nav uzskatāmas par vīrusiem, tāpēc daudzas antivīrusu programmas uz tām var nereaģēt.

Ko darīt- noskenēt datorsistēmu ar kādu no tīmeklī pieejamajām maksas vai bezmaksas ļaunprātīgu programmu (Malware) noteikšanas un izdzēšanas programmām.

Piemēram, dažas no populārām programmām:

  • Malwarebytes. Ievērību pelnoša programma. Bez maksas var veikt datorsistēmas manuālu skenēšanu, kā arī programma pastāvīgi kontrolēs darbību Internetā bez maksas 30 dienas. Ja nepieciešams programmu pastāvīgi izmantot pēc izmēģinājuma laika beigām, jāpērk izmantošanas licence.
  • Adaware Antivirus. Maksas un bezmaksas versija. Izmanto heiristisko analīzi, lai atrastu jaunus ļaunprogrammatūras tipus.
  • Superantispyware. Specializējas uz spiegošanas ļaunprogrammatūru (Spyware), bet noderīga arī citu ļaunprogrammatūru atrašanai. Maksas un bezmaksas versijas. Bezmaksas versijai jauninājumi jāveic manuāli.
  • Malicious Software Removal Tool. Jaunākajām Windows sistēmām paredzētais rīks. To var lejupielādēt un instalēt no Microsoft oficiālās lejupielāžu vietnes.

Kā darīt: izvēlēto programmu uzinstalē uz datora un seko norādījumiem.

Piemēram:
Kā instalēt un lietot programmu Malwarebytes- videopamācības.