Paātrināt datoru ar SSD

Vispirms jānoskaidro-

  • Dators strādā lēnāk nekā parasti,
  • Dators ir vienkārši par lēnu, gribas ātrāku darbību.

Tās ir divas atšķirīgas situācijas. Pirmajā gadījumā jāmeklē iemesli palēninātai datora darbībai. Otrajā gadījumā, visdrīzāk, dators, tā sastāvdaļas, neatbilst šodienas lietotāja vēlmēm un prasībām.

Ko darīt?
Apsveriet iespēju nomainīt datora “klasisko” cieto disku HDD (Hard Disk Drive) ar modernāku un veiktspējīgāku SSD (Solid State Drive). Protams, ja datorā no rūpnīcas ievietots HDD. Piedāvājumā ir dažādu ražotāju SSD diski dažādās cenu kategorijās un ar dažādu ietilpību.

Diska nomaiņas rezultātā datora ātrdarbība būtiski palielināsies.

SSD diskos nav rotējošu un kustīgu elementu, būtībā tos var salīdzināt ar ietilpīgām zibatmiņām (Flash Memory). Tie informāciju var nolasīt un ierakstīt būtiski ātrāk nekā HDD, kopumā palielinot datorsistēmas ātrdarbību. Papildus bonuss- SSD diski netrokšņo!

SSD diski parasti ir portatīvā datora HDD izmēros un stiprinājumu vietas sakrīt. Tehniski nomaiņai nevajadzētu būt problemātiskai.

Stacionārajiem datoriem nāksies pielāgot stiprinājumus vai izmantot speciālas pārejas SSD diska izvietošanai.

Padoms!
Nomainot kārtībā esošu datora cieto disku uz citu nav nepieciešama datora pilna pārinstalēšana un datu pārnešana. Eksistē speciālas programmas, kas spēj diskus klonēt- pārnest visus datus un failus no vecā diska uz jauno. Vislabāk disku aizvietošanu un datu klonēšanu veiks pieredzējis speciālists.