Kāpēc tās ir nepieciešamas?

Kāpēc tās ir nepieciešamas?

Ir izaugušas jau vairākas paaudzes, kas preces, pakalpojumus un nepieciešamās lietas vispirms meklē Internetā. Tīmekļa lapas ir veids, kā paziņot par sevi un iespējām, ko var piedāvāt. Tīmekļa lapas izveide nav pārmērīgi sarežģīts pasākums.

Kas ir nepieciešams?

Domēna vārds,
kas veidos mājaslapas adresi, piemēram, www.manafirma.lv. Domēna vārdi ir jāreģistrē speciālā reģistrā. Domēna vārdus, kas beidzas ar .lv var reģistrēt tiešsaistē Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļas (NIC) mājas lapā vai citā reģistratūrā, pēc izvēles. Reģistratūrās var reģistrēt arī domēna vārdus citā zonā, piemēram, .eu, .info, .com, .biz. Šis ir maksas pasākums, parasti maksā par domēna vārda izmantošanas periodu, dažādās reģistratūrās maksa var būt dažāda par dažādām zonām, parasti aptuveni 12 EUR gadā par .lv zonas domēna vārdu.

Servervieta,
kur izvietot savas mājaslapas saturu. Satura sakārtošanai Internet lapas veidā nepieciešamas speciālas zināšanas. Tāpēc satura (teksts, attēli, video) izvietošanai izmanto speciālas vadības sistēmas CMS (Content Management System), kas atļauj izvietot saturu vienkāršākā un saprotamā veidā. Pietiek ar elementārām datoriemaņām,  kā teksta ievade, ielīmēšana no esoša teksta dokumenta, failu augšupielāde. To nodrošina servervietā esošā programmatūra, kas jāuzstāda, vai jāizmanto servervietas turētāja pakalpojumi. Vairāku apsvērumu dēļ, savu serveri uzturēt ir sarežģīti un dārgi, tāpēc parasti servervietu īrē. Izmaksas atkarīgas no tīmeklī publicējamās informācijas apjoma (jo vairāk informācijas, jo lielāka servervieta nepieciešama), salīdzinoši nelielam apjomam pietiks ar sākuma līmeņa servervietu- 3-4 EUR mēnesī.  Lai izvēlētos šo pakalpojumu, meklējiet tīmeklī “hostinga pakalpojumus“. CMS sistēmas uzstādīšana izmaksā orientējoši 300 EUR.

Vēl jau kādam būs jāsagatavo un jāizvieto saturs, izmantojot uzstādīto CMS sistēmu.