Izlasi mani!

Dropbox ir populāra lietošanā vienkārša failu sinhronizācijas, koplietošanas un uzglabāšanas sistēma. To iespējams izmantot gan tieši no tīmekļa pārlūkprogrammas, gan uzinstalējot uz datora Dropbox klienta puses programmu.

Kā tas strādā:
Programma izveido jaunu mapi datora failu sistēmā un šīs mapes saturs automātiski dublējas ar Dropbox tīmekļa krātuvi. Tādējādi faili var būt pieejami starp norādītiem sistēmas lietotājiem uz dažādiem datoriem un mobilajām ierīcēm.

Ja kāds no lietotājiem šajā mapē ievieto failu vai dokumentu, tas ir pieejams citiem autorizētajiem lietotājiem rediģēšanai un lejupielādei. Dokumenta rediģēšanu var veikt uzreiz, nav nepieciešama lejupielāde un sekojoša augšupielāde. Izmaiņas tiek saglabātas un ir pieejamas visiem  norādītajiem lietotājiem.

Dropbox ir maksas pakalpojums, tiek piedāvāts arī bezmaksas variants, kas ierobežots ar 2 GB apjoma failu krātuvi. Dažādās akcijās iespējams palielināt bezmaksas krātuves vietu.

Pakalpojuma izmantošanai nepieciešama reģistrācija. Var izmantot reģistrāciju ar esošu Google kontu.

Padoms
Ja nav nepieciešams sīkāks faila piekļuves atļauju dalījums (rediģēt vai tikai aplūkot), visi iesaistītie lietotāji var izmantot vienu un to pašu Dropbox kontu.